9. és 11. osztály – Udvaros képzés

Készségfejlesztő iskolánk gyakorlati képzésének legfontosabb célja, a tanulók számára olyan kompetenciák kialakítása, amelyek a minél teljesebb önállóságot biztosítják életvitelük során, továbbá, hogy irányítással egyszerű munkafolyamatok elvégezésre képesek legyenek, rendelkezzenek azokkal az ismeretekkel és készségekkel, amelyekkel alkalmazkodni tudnak közösségekben.

Kiemelten fontosnak tartjuk a sikeres társadalmi integrációt, ezért különféle szemléletformáló rendezvényeken is aktívan részt veszünk.

A tanév során változatos programok, tanulmányi kirándulások, projektek színesítik a tanulók mindennapjait, amelyek nem csupán élményeiket gyarapítják, de mindennapi életük során is hasznosítani tudják az így megszerzett tudást.

Az udvaros képzés során a tanulók megismerik a különböző évszakok aktuális udvaros feladatait, mint a növénygondozás, ültetési feladatok, a növények helyes öntözése, a kertgondozási tevékenységek vagy az udvar tisztán tartása, levelek seprése. Megismerik a munkákhoz szükséges eszközök használatát és a munkavégezéshez szükséges szabályokat.     A tanult ismereteket a gyakorlatban is alkalmazni tudják diákjaink, hiszen iskolakert áll rendelkezésünkre. A vegyes képességprofilú csoport minden tagja, egyéni képességeihez, adottságaihoz mérten sajátíthatja el az alapvető munkafolyamatok elemeit.

Papné Rozmán Judit
osztályfőnök, gyógypedagógus.

Tari Márta
gyógypedagógiai asszisztens