Az iskola épülete, tárgyi környezete

Iskolánk jelenlegi székhelyére 2001-ben költözött, ekkor felvette Göllesz Viktor nevét, aki orvos, gyógypedagógus volt, és a gyógypedagógusi közösség méltán tekinti a „gyógyító nevelés tudományának” kiemelkedő képviselőjének. Az épület eredetileg is általános iskolaként funkcionált, de az alacsony gyermeklétszám miatt bezárták. A nyolc évfolyamra kialakított épület struktúrája meghatározza jelenlegi működését is. Az iskola épülete elavult, felújításra szorul. Teljes körű felújításra, bővítésre egyelőre nincs lehetőség.

2017-ben tankonyha került kialakításra (az iskolatitkár titkári szobájából) társadalmi és fenntartói összefogás eredményeként a Készségfejlesztő Iskola gyakorlati képzésének támogatására, illetve az iskolai csoportok életvitel óráinak segítésére.

2018-ban az iskola udvarán játszótér létesült az óvodások részére a kecskeméti Mercedes Gyár présüzem dolgozóinak jóvoltából; illetve fenntartónk, a helyi Önkormányzat, valamint helyi vállalkozók összefogásával felújított tornaterem került átadásra.

2019. tavaszán a helyi vállalkozók TAO támogatásából valósult tornatermünk teljes körű felújítása.

2022. őszén az Országos Iskolakert-Fejlesztési Program sikeres pályázatának köszönhetően intézményünknek is lehetősége nyílt iskolakert létrehozására, az Iskolakertekért Alapítvány pedagógiai és kertészeti koordinálásával. Kertészeti eszközöket, speciális, zárt rendszerű komposztálót, illetve a kezdéshez szükséges vetőmagokat kaptunk, valamint a kert építéséhez és működtetéséhez elméleti és gyakorlati képzéssel járultak hozzá. Az ősz folyamán az alapoktól indulva fogtunk hozzá a kert kialakításához a Készségfejlesztő Iskola 10. és 12. osztályos tanulóival, illetve iskolánk 8. osztályosaival.

A 2023/2024-es tanévben intézményünk óvodai csoportjai, az autista B osztály, az értelmileg akadályozott alsó tagozatos csoport, valamint a tanulásban akadályozottak alsó évfolyamai az iskolánkkal közös udvarban lévő korábban is oktatási célokat szolgáló épületébe költöztek. Társadalmi összefogás, szülők, támogatók, az Önkormányzat segítségével vették birtokba az új „2. számú” épületet diákjaink.